T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAMSUN / BAFRA - Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Okulumuzda Muhasebe Haftası Kutlandı

Girişimcilik Kulübünün organize ettiği Muhasebe Haftası etkinliği okulumuz konferans salonunda gerçekleşti.

  Etkinliğe Bafra Mali Müşavirler temsilciliğinden Mali Müşavir Sayın Eyüp Aydın, Mali Müşavir Sayın Zafer Bektaş, Mali Müşavir Sayın İsmail Dağ, Mali Müşavir Sayın Recep Uzun’ da katıldı.

Girişimcilik Kulübü rehber öğretmeni Selim Aksar yaptığı açılış konuşmasında özetle “ Muhasebe bilincinin geliştirilmesi ve öneminin anlaşılması için Muhasebe Haftası çerçevesinde ilk defa  program düzenledik. Okulumuz Bafra’da 40 yıldır muhasebe eğitimi vermektedir. İlçemizdeki Mali Müşavirlerin ve çalışanlarının çoğunun mezunumuz olması bizleri gururlandırmaktadır. Ancak son zamanlarda yetişmiş eleman bulmada da zorluk çekilmektedir. Bölüm öğretmenleri olarak Mali Müşavir dostlarımızla işbirliği içinde olmak istiyoruz. Bu vesile ile hafta dolayısıyla Girişimcilik Kulübü olarak kutlama programı tertip ettik.  Amacımız öğrencilerimize mesleği tanıtmak ve meslek mensuplarının sorunlarına bin nebze de olsa değinmektir.” Dedi.

Sunuculuğunu 10/A sınıfından Melek Yaren Ertürk ve Melisa Keskin’in yaptığı programda muhasebecilerin mesleki zorluklarını anlatan kısa filmler yer alırken ayrıca öğrenciler birbirinden güzel farklı performanslar sergiledi. Performanslar sırasıyla;

10/B sınıfından İrem Ataseven “Gelişen Türkiye” adlı şiiri okudu.

10/B sınıfından Yeliz İpek, Kübra Koçak, Serkan Çetin, 10/A sınıfından Hamdi Türker’in katıldığı “Biz Mali Müşaviriz” adlı Oratoryoyu sergiledi.

11 Muhasebe sınıfından Rabia Arslan ve Hüseyin Toruner “Bayan Muhasebeciyle Evli Olmak” adlı oyunu sergiledi.

 

                Program Mali Müşavirlerin soru-cevap şeklinde geçen seminerle sona erdi.
Programın sonunda Okul Müdürümüz Hamdi Korkmaz katılımcılara teşekkür ederek, katılımcılara plaket takdim etti. 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 05.03.2016 - Güncelleme: 27.04.2017 12:01 - Görüntülenme: 590
  Beğen | 0  kişi beğendi