T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAMSUN / BAFRA - Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

 

            İlimizdeki öğretmen ve yöneticilerin mesleki yeterliliklerini geliştirmenin yanında öğrencilerin ve ailelerin ihtiyacı olan bilgi, beceri ve eğitimleri il genlinde tek çatı altında toplayarak web sitesi üzerinden hızla başvuru yapmalarını kolaylaştırmak için Samsun Akademi hayata geçirildi. Samsun da görev yapan öğretmen ve idarecilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayabilmek, eğitimlere gönüllü olarak katılmak isteyen öğretmenlerin başvurularını alarak en verimli şekilde planlamasını ve uygulamasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Samsun Akademi’  lansmanı geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleşen tanıtımda projenin detayları paylaşıldı.

Nis

Meslek Liseliler ailelerle buluşuyor projesi kapsamında okulumuzda yürütülen

"Sosyal Giyim Market" ve "Meslek Lisesi Mahallede" projesinde görevli öğrencilere

başarı belgeleri Okul Müdürü Halil Uncu tarafından verildi.

Nis

´23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98.Yıldönümü münasebetiyle, İlçemiz Protokolü ve  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KÂTİPOĞLU nezaretinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı´nda Atatürk Anıt´ına saat 09.30’da çelenk sunuldu.

       Müdürlüğümüzce düzenlenen, 29 Ekim İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı, 23 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 10.00’da 15 Temmuz Şehitler Meydanı´nda düzenlendi.

Nis

Okulumuz adalet alanı öğrencileri MESLEK LİSELERİ AILELERLE BULUŞUYOR projesi kapsamında ailelerimizi ziyaret etti.Adalet alani ogrencilerimiz ziyaret edilen aile ve esnafa cep telefonu dolandırıcılığı konusunda bilgi verdiler.Gostermis oldukları misafirperlikten dolayı ailelerimize tesekkur ederiz.Bunun yanısıra projemizde desteklerinden dolayı polis memuru Metin CABBAR VE muhtarımız Yusuf KAVAK bey´e tesekkur ederiz

Nis

OKULUMUZ SAMSUN İÇİN OKUMA VAKTİ PROJESİNE KATKILARINI SÜRDÜRÜYOR. 

Nis

EĞİTİMCİ YAZAR ALİŞAN KAPAKLIKAYA TARAFINDAN OKULUMUZ 10 BİLİŞİM ÖĞRENCİLERİNE BAFRA ALTINKAYA ANADOLU LİSESİNDE ÖĞRENMEYİ ÖĞRENME VE MOTİVASYON KONULU KONFERANS VERİLMİŞTİR.

Nis

Bu proje; okulumuzda öğrenim gören öğrencilerin ;öğretmenleriyle birlikte, okulun bulunduğu mahallede tespit edilen belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç durumundaki kişilerin cep telefonu dolandırıcılığı konusunda hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme yapması  ,öğrencilere sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilinci kazandırılması ve toplumda kalıcı gönül köprüleri kurmalarını sağlayacak  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” ne bağlı olarak gerçekleştirilecek bir projedir

Nis

Okulumuz turizm alanı öğrencilerine kariyer günleri kapsamında Antalya Calista Otel personel müdürü ve departman amirleri tarafından sektörel tanıtım yapilarak bilgilendirme semineri verilmiştir.  Katkılarından ötürü Otel personeline teşekkür ederiz...

Nis

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor” projesi kapsamında okulumuzda yürütülen “Sosyal Giyim Market” projesi, “Meslek Lisesi Mahallede” projesi ve “Meslek Lisesi ve Toplum Elele” projesi kapsamında ilk aşamada 24 aileye ve 15 öğrenciye destek sağlandı.

Nis

Okulumuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü ve Turizm Gezi Tanıtma Kulübü öğrencileri hazırladıkları "Sosyal Giyim Market" projesi ve "Meslek Liseliler Mahallede" projesi ile 5 Mart 2018-30 Nisan 2018 tarihleri arasında okulun bulunduğu mahallede ihtiyaç sahibi 24 aileye gıda ve giysi yardımı yaptı.

Mrt

Okulumuzda düzenlenen Sigara Bağımlılığı ve Zararları konulu afiş yarışmasında 1. olan 12-Bilişim Sınıfı Ali TOPAL, 2 . Olan  ,3 . Olan 11-Bilişim Sınıfı Ahmet Süha Türkel öğrencilerimizle törende hediyeleri verildikten sonra öğretmenleriyle birlikte yemeğe katılmışlardır.

Mrt

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzasıyla yayınlanan genelge kapsamında, meslek liselerinde öğrenim gören 1 milyon 300 bin öğrenci, Türkiye genelinde başlatılan staj programı kapsamında, yaşlıların, engellilerin ve dezavantajlıların evlerinde toplum hizmeti vermeye başladı.

Mrt

Okulumuzda yapılan ödüllü F klavye hız yarışması sonucunda ilk üçe girmiş olan öğrencilerimiz 16/05/2018 tarihinde saat 11.00 da Samsun´da yapılacak olan Bölge Klavye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmışlardır.

Mrt

Bugün gerçekleştirdiğimiz huzur evi ziyaretinde duyarliliklarini ortaya koyan öğrencilerimize ve emeklerine katkı sağlayan öğretmen arkadaşlara teşekkür ederiz...

Mrt