T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAMSUN / BAFRA - Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Ekm

OKULUMUZCA YÜRÜTÜLEN “SAMSUN TURİZM ELÇİSİYİM” PROJEMİZ KAPSAMINDA İLK GEZİMİZ KIZILIRMAK DELTASI KUŞ CENNETİNE YAPILDI.  12/10/2018 Cuma 10:00-12:30 saatleri arasında Bafra Belediyesinden temin edilen araçla yapılan geziye 24 öğrenci ve Kulüp rehber öğretmenleri Selim Aksar, Yasemin Engin ve Kadir Macit katıldı.

 

Ekm

Ekm

Ekm

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Bafra Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ziyaret edildi. Okulumuz Gezi Tanıtma ve Turizm klubünün organize ettiği geziye 11 Bilişim Teknolojileri Alanı öğrencileri katıldı. Geziye klüp rehber öğretmeni Selim AKSAR ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erdem Akyıldız katıldı.Merkez sorumlu veteriner hekimi Ümit Oğuz merkez ile ilgili bilgiler verdi.

Eyl

17.09.2018 tarihinde Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KATİPOĞLU ´nun da katılımıyla okul açılış törenimiz gerçekleşmiştir.

Eyl

Eyl

Okulumuz öğretmenlerinden Mahmut ÜNAL´ın yazdığı "Avrupa´da Stajyer,Gelecekte Zanaatkar" adlı 2018_1_TR01-KA102-055579 numaralı Erasmus+ projemiz ulusal ajans tarafından kabul edildi. Projemiz kapsamında öğrencilerimiz Avusturya ve Portekiz´e gidecekler.Alanlarında staj çalışmaları yaparak kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar.Projeyle ilgili duyurular sitemizde yayınlanacaktır. 

Eyl

Haz

Okulumuz Bilişim Teknolojileri Alanı Kariyer Günleri kapsamında Bafra Genç İŞadamları Derneği Başkanı ve Güngör Bilgisayarın sahibi Alper GÜNGÖR Bey´e deneyimlerini bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz. 

May

May

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı okul programımız...

May

Başarılı öğrenci ve öğretmenlerin bir araya getirilerek deneyimlerinin paylaşılması, iyi örneklerin çoğaltılması ve öğrencilere çeşitli yönlendirici eğitimlerin verilerek geleceğin yazılımcılarına destek verilmesi amacıyla Manisa’da düzenlenen FATİH Projesi Kodlama Kampı gerçekleştirildi.

May

 

Ülkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacıyla düzenlenen 12. MEB Robot Yarışması, Genel Müdürlüğümüzün tanıtım filmi, sinevizyon ve Temalı yarışma kategorisi animasyonu gösteriminin ardından Sayın Bakanımızın açılış konuşması ile başladı.

Kadim bir uygarlık merkezi olan Sivas´a hoş geldiniz" diyerek yarışmaya katılan  Azerbaycan,  Arnavutluk,  Cezayir, Bosna-Hersek,  Gürcistan,  Romanya, Kazakistan, Lübnan, Meksika, Ukrayna, Rusya Federasyonu, Pakistan, İran ve Tunus ülkelerinin ve  lise ve üniversitelerimizin yarışmacılarını ve konukları selamlayan Sayın Bakan Yılmaz, yarışma ile mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması ve toplumda bu alanda farkındalık  oluşturulmasını  amaçladıklarını  söyledi.

May

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce hazırlanan ve EBA’da yayımlanmaya başlanan infografikler, öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunuldu.

May

OKULUMUZDA FUTSAL TURNUVASI DEVAM EDİYOR... 11-BİLİŞİM SINIFI 9/F Yİ 1-0 LIK SKORLA MAĞLUP ETTİ...