T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAMSUN / BAFRA - Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

Okulumuz Bilişim Teknolojileri Alanı Kariyer Günleri kapsamında Bafra Genç İŞadamları Derneği Başkanı ve Güngör Bilgisayarın sahibi Alper GÜNGÖR Bey´e deneyimlerini bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz. 

May

May

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı okul programımız...

May

Başarılı öğrenci ve öğretmenlerin bir araya getirilerek deneyimlerinin paylaşılması, iyi örneklerin çoğaltılması ve öğrencilere çeşitli yönlendirici eğitimlerin verilerek geleceğin yazılımcılarına destek verilmesi amacıyla Manisa’da düzenlenen FATİH Projesi Kodlama Kampı gerçekleştirildi.

May

 

Ülkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacıyla düzenlenen 12. MEB Robot Yarışması, Genel Müdürlüğümüzün tanıtım filmi, sinevizyon ve Temalı yarışma kategorisi animasyonu gösteriminin ardından Sayın Bakanımızın açılış konuşması ile başladı.

Kadim bir uygarlık merkezi olan Sivas´a hoş geldiniz" diyerek yarışmaya katılan  Azerbaycan,  Arnavutluk,  Cezayir, Bosna-Hersek,  Gürcistan,  Romanya, Kazakistan, Lübnan, Meksika, Ukrayna, Rusya Federasyonu, Pakistan, İran ve Tunus ülkelerinin ve  lise ve üniversitelerimizin yarışmacılarını ve konukları selamlayan Sayın Bakan Yılmaz, yarışma ile mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması ve toplumda bu alanda farkındalık  oluşturulmasını  amaçladıklarını  söyledi.

May

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce hazırlanan ve EBA’da yayımlanmaya başlanan infografikler, öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunuldu.

May

OKULUMUZDA FUTSAL TURNUVASI DEVAM EDİYOR... 11-BİLİŞİM SINIFI 9/F Yİ 1-0 LIK SKORLA MAĞLUP ETTİ...

May

İSPANYA DA EĞİTİM, KÜLTÜR VE GEZİ AKTİVİTELERİNDEN....

May

Projemiz kapsamında öğretmenimiz Mahmut ÜNAL refakatında 10 öğrencimiz İtalya´ya gitti.Öğrencilerimiz 15 günlük staj ve eğitim çalışmalarını tamamladılar. Farklı bir ülke ve kültürü yakından tanıyan öğrencilerimiz staj çalışmalarının sonucunda bütün AB ülkelerinde geçerli eğitim sertifiklarını aldılar. Eğitici ve eğlenceli geçen bu süreci öğrencilerimiz başarıyla tamamlamıştır.

May

Gelecek vizyonum projesi kapsamında Samsun´daydık.Canik Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen gelecek vizyonum projesi kapsamında 25 öğrenciiz ile gez programına katıldık.

May

Okulumuzda trafik polis memuru Mustafa KARACA tarafından trafik kuralları ve emniyet kemeri kullanımı konulu seminer verildi. Semineri öğrencilerimiz ilgiyle takip ettiler. Seminer öğrencilerin sorularına verilen cevaplarla sona erdi. Okul mdürlüğü adına Mustafa beyin şahsında ilçe emniyet müdürlüğüne teşekkür ederiz.

May

Okulumuz Adalet Alanı Zabıt Katipliği dalı öğrencileriyle kariyer günleri kapsamında Denetimli Serbestlik Müdürlüğü´ne gezi düzenlenmiştir. Düzenlenen gezi ile birlikte öğrenciler Denetim serbestlik Müdürlüğünün birimlerini gezerek bu birimlerin hangi görevleri olduğu konusunda bilgi sahibi oldu.Bu etkinlik çerçevesinde denetimli serbestlik personeli sosyal hizmet uzmanı İbrahim Çaylı bey öğrencilerimizde birebir ilgilenmiş denetimli serbestlik kurumundaki her birimi gezdirerek öğrencilerimizin sorularını yanıtlamıştır.Misafirperverlik lerinden dolayı kurum müdürü Bekir Türkmen Bey´e ve katkılarından dolayı İbrahim Çaylı Bey´e çok teşekkür ederiz

May

Okulumuz Adalet alanı zabıt katipliği dalı öğrencilerine kariyer günleri kapsamında Bafra adliyesine gezi düzenlenmiştir. Düzenlenen gezi de öğrenciler adliye kalemleri ile ilgili bilgi sahibi olup birkaç duruşmaya katılmıştır. Bu etkinlik çerçevesinde; Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Turgut TÜRKMEN  öğrencilerimizle birebir ilgilenmiş ve öğrencilerimizin merak ettikleri soruları cevaplamıştır. Alanımıza ilgisini ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Bafra Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Turgut Türkmen Bey´e katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.

May

Okulumuz Adalet alanı zabıt katipliği dalı öğrencilerine kariyer günleri kapsamında Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli tarafından seminer verilmiştir .Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli Denetim serbestlik Kurumu ve işleyişi hakkında alan öğrencilerini bilgilendirmiştir.Öğrencilerimizin Denetimli Serbestlik Kurumu ile ilgili merak ettikleri soruları yanıtlamıştır. Semineri veren Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli sosyal hizmet uzmanı İbrahim ÇAYLI bey´e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Nis

Millî Eğitim Bakanlığınca, okullarda güvenlik önlemlerinin alınması konusunda genelge yayımlandı.